Seks Hikayesi – Yeminli bir okurumuzdan :

Seks Hikayesi – Yeminli bir okurumuzdan :
mrb lar değerli okuyucularım size başımdan geçen gerçek hakiki bir hikayeyi açıklama yapmak istiyorum .. ben 22 yaşındayım 176 boylarında yakışıklıyım birazda neyse konuya geçelim bir akrabamın kızı vardı ismi derya kendisi 18 yaşındayken kocaya kaçıp evlendi duymuştum o kadar bir akrabam var ama hiç yüzünü görmedim ben aradan iki yıl geçti kocasına kızıp annesini evine gelmiş diye duydum onu facede gördüm fazla ki fazla hoşuma gitmişti arzu etmek istiyordum onu her fotografına baktığımda onu hayal etmeği çok istiyordum dayanamadım ona arkadaşlık gönderdim kabul eti konuştu slm falan sonradan bana dedi ki böylece bir akrabam olduğunu biliyordum lakin hiç görmedim senı diye benım de kendime ait buro m var onu ağırlama etim gel akarsu falan içeriz diye gün verdi o gün geldi oturduk nehir içtik tabiki de ilk günde olmaz bu iş dedim ısınsın ondan sonradan çaydan sonradan giti tekrara onu gösteri etim lakin bize ait olan bir anlamsız daire vardı oraya daire bomboştu iki tane minder atım anında oraya geldi en sonunda oturduk sigara içtik sonra ben ona bakıyorum oda başka bir yere yüzüme baktığı değil utanıyormu acaba diye her neyse o kadar konuştuk içimdede geçiyor eyer bu sefer becermesem bayan giderse bir daha katiyen gelmez diye kız kalkıp ben eve gidecem dedi o arada kalkınca bende derhal kalkıp yapıştım sırık dudaklarına yapıştığım gibi kız kendini bana bıraktı üstümü cıkardım cırıl çıplak onun kısını çıkarya çalıştım bırakmadı asla hayır dedi neyse sürtünmeye başladık aldı benımkısı eline yalamaya başladı dakikalarca ama bırakmıyordu organına dalayım diye o arada tlf çaldı derhal babam çağırdı anında gelmemi istedi kızı gönderdim babama gitim akşam işim bitince kızlan facede konuşmaya başladık kızlan bir iddaaya falan girdik ama ne iddası olduğunu hatırlamıyorum şimdi ben kazandım lakin ne istersem özgürüm onu istedim her yerde gelmesini istedim kız sabahtan 9 dan evden cıkıp geldi tıpkı yeniden abes dair geçtik girer girmez derhal dudağıma yapıştı senı çok arzılıyorum dedi minderde cırıl cıplak ikimiz daha sonra yalamaya başladı halbuku iddaa bahaneymiş benı arzuluyormuş 6 ayda kocasından bambaşka canı çok çekmiş aramak ancak daha sonra yalamaya başladı sonradan amına koydum bir oraya bir buraya kendini her pozisyona koyuyor hayatımda böyle bişey görmedim sonradan bana arkadan sok dedi senın benden çok müsamaha almanı istiyorum dedi bir ağzına alıyordu bir göten veriyordu ben artık bitmiştim zevkten buluşmadan önceside geciktirici krem kulanmıştım kız ewe gidene değin yemın tam 4 defa yemın tam 4 kere siktim onu ve her hafta sonu gelip abes daireye sikiyorum onu artık sen benım koçamsın diyor bu hikayem tamammen gerçektir .. metinyan1@hotmail.com

Ereksiyon bozukluğu tedavisi

Ereksiyon bozukluğu tedavisi

Ereksiyon bozukluğu nasıl çare edilir ereksiyon bozukluğunun tedavisi ereksiyon bozukluğu tedavi yöntemleri sertleşme sorunu tedavisi sertleşmenin tedavisi sertleşme nasıl çare edilir sagliksiteniz.com’da! Cinsel ilişki sırasında cinsel faaliyet bitene kadar penisin…

Ereksiyon bozukluğu nasıl tedavi edilir ereksiyon bozukluğunun tedavisi ereksiyon bozukluğu tedavi yöntemleri sertleşme sorunu tedavisi sertleşmenin tedavisi sertleşme nasıl tedavi edilir sagliksiteniz.com’da!

ereksiyon-bozuklugu-tedavisi

Cinsel ilişki sırasında cinsel faaliyet bitene dek penisin yeterli sertliğini koruyamaması ve bu durumun sürekli, yineleyici biçimde meydana gelmesi ereksiyon bozukluğu veya sertleşme sorunu olarak tanımlanmaktadır. Kimi zamanda ise cinsel ilişki ricası olmasına rağmen peniste gereken sertlik olmaması ve cinsel etkinliğe başlanılamaması gibi bir durumda söz konusudur. Peki, ereksiyon bozukluğu nasıl çare edilir, sertleşme probleminin tedavisi nasıldır?

Her yaşta meydana gelebilecek bir sorun olan ereksiyon problemi, genel olarak 40 yaşını geçmiş erkeklerde görülmektedir. Yaşlanmanın etkisiyle birlikte ilerleyen yaşlarda maddesel sebepler daha pozitif rol oynamaktadır. Kalp damar hastalıkları, şeker hastalıkları da ereksiyon problemine yol açabilir. Tedavide ise sorunun niçin kaynaklandığı önemlidir. Erken yaşlarda görülen ereksiyon sorunu eşler aralarında önemli problemlere yol açtığı için tedavisi şarttır.

Sertleşme bozukluğu veya ereksiyon problemi tedavisi için dağıtılmış ilaçlar önerilmektedir. Hormon düzeylerindeki bozukluk olmasından yaşanan bir sorun ise hormon tedavileri öğüt edilir. Fakat hormon düzeyi son derece olağan olan erkeklerde bu nesil ilaçların hiçbir faydası görülmez.

Penis damarlarını genişleten, penise gelen kan akımını artıran fosfodiesteraz inhibitörleri (Sildenafil, Vardenafil, Tadalafil) tedavi de uygulanabilir. Psikojenik nedenlere yan ereksiyon bozukluğu tedavisi psikiyatrist ve psikologlar kadar uygulanan cinsel terapi ile ortadan kaldırılır.

Ereksiyon bozukluğu tedavisi

Sertleşmeme Sorunu Tedavisi

Sertleşmeme Sorunu Tedavisi

Cinsel istek olmasına rağmen penisin zorunlu sertliği ulaşamaması durumunda, cinsel ilişki istenilen şekilde yürütülemiyor. Bu sorun erkeklerin psikolojik rahatsızlıklar yaşamasına değin yol açabiliyor. Peki, sertleşme sorunu nasıl çare edilir

Erkeklerde sertleşme sorunu birçok erkeğin cinsel hayatında sorunlar yaşamasına ve bu sorundan dolayı evliliklerinin bile kötüye gidişatına neden olmaktadır. Erkekler çoğunlukla yaşadıkları cinsel problemleri kabullenmekte zorlanıyor ve uzman yardımı almaktan çekiniyor. Ama cinsel sorunlar bilirkişi yardımı olmadan ne eyvah oysa basit basit çare edilemiyor. Sertleşme problemi de bunlardan bir tanesi.

Cinsel sorunların başında gelen sertleşme probleminin tedavisinde pek fazla yöntem uygulanmaktadır. Op. Dr. Murat Akand, erkeklerde sertleşme problemleri, cinsel disfonksiyon ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilerini paylaştı.

Erkeklerde Sertleşme Sorunu Nedenleri

 • Aşırı alkol kullanımı
 • Fazla sigara kullanımı
 • Kronik hastalıklar
 • Pelvik travma ve cerrahi
 • Sistemik ateroskleroz
 • Diyabet
 • Hormonal sorunlar
 • Bir Takım ilaçlar
 • Nörolojik sorunlar
 • Damarsal sebepler

Bilirkişi yardımı almaktan utanmayın!

Daha önce yaşanılmış bir rahatsızlığın varlığı sorgulanır. Cinsel hastalıklar, kazalar, ameliyatlar, ilişki sıklığı çare esnasında bilirkişi hekim göre sorgulanmaktadır. sonra penisin büyüklüğü, herhangi bir yara alıp almadığı, sertliği, prostat büyüklüğü göz önünde bulundurulur. His duyumu değerlendirilir. Son olarak penisin damar haritası çıkartılır ve sertleşme sorununa neden olan bir damar tıkanıklığı, kan kaçağı olup olmadığı gözlenir. sonra neden öğrenilirse sertleşme sorunu tedavisine başlanır.

 

Dikkat edilmesi gerekenler

* Fazla alkolden kaçınılmalıdır.
* Uyuşturucu kullanımından kaçınılmalıdır.
* Kişi sigara içiyorsa kuşkusuz bırakmalıdır.
* Uyumlu çalışma (spor) yapılmalıdır.
* Stresi ortaya çıkaran durumlardan uzakta durulmalıdır.
* Ahenkli bir hayat olmalı; uyku düzensizliği varsa mutlaka düzene sokulmalıdır.
* Uyumlu olarak mutlaka bir ürologa tetkik olunmalıdır.

Sertleşme Problemi Tedavisi

Sebep ortaya çıkartıldıktan sonra ilk olarak ilaç tedavisi uygulanır. Ekseri sertleşme sorununun tedavisinde ameliyat dışı yöntemlere öncelik verilir. Eğer bu yöntemler başarısızlıkla sonuçlanırsa cerrahi çare uygulanır ve yerine koyma tedavisine başlanır. Penil protezler iyi hasta seçimi yapıldığında ve hastanın partneriyle uyumunu düzenler ve yaşamı son derece nitelikli bir noktaya getirir.

Sertleşmeme Sorunu Tedavisi

Kızlık Bozma Erotik Seks Hikayeleri

Kızlık Bozma Erotik Seks Hikayeleri
Ben Şanlıurfa’dan Ali. Dünyalar güzeli bir çıktığım kız vardı adı da Elif’ti.Çıkmaya başladığımız ilk gün öyle ısınmıştık ki birbirimize birincil günden öpüşmeye sevişmeye başlamıştık bile. Parkta insanların gözüne çarpıyorduk. Onu sessiz ve sakin bir kafeye götürmeye karar verdim.Elinden tutup cafeye götürdüm.Kafede deliler gibi seviştik onunla.sonra benden sebepsiz bir şekilde ayrıldı.Ona böylece fazla alışmıştım ki bırakıp gittiği gün beni intikam ateşi sarmış,bu hırs beni köreltmeye başlamıştı.İntikamımı da aldım tabiki.Birgün arabayı alıp okuduğu okulun önüne gittim.O dek caka giyinmiştim ancak görebilen kız bana hayran kalıyordu. Okul çıkışında bunu yakaladım tabiki.Arabaya binmesini söyledim.Önce olmaz dedi biraz naz yaptı fakat daha sonra dayanamayıp arabaya binmeyi kabul etti. Arabayı ıssız bir yere içten sürmeye başladım.Issız bir yerde park ettim ve elini omzuna attım.Öncelikle neden beni terk ettiğini sordum.Onu çok sevdiğimi anlattım her cümlemde ona.Çenesinden tuttum ve dudaklarına yapıştım aniden.Önce karşı koymaya çalıştı fakat bir vakit daha sonra karşılık vermeye başladı.Deliler gibi öpüşüyorduk.Arkaya geçelim dedim ona.Oda olur bitmiş dedi.Arka tarafa geçtiğimizde deliler gibi öpüşüyor eteğini sıyırmış bacaklarını okşuyordum. yavaşça gömleğinin düğmelerini açmaya başladım teker teker.Sütyeniyle birlikte memelerini emiyordum. sonra sütyenini de çıkarttım tabiki.Dilimin ucunu göğüslerinin üzerinde gezdiriyordum oda ellerini saçlarımın üzerinde gezdiriyordu. Elimi külotunun içine sokup amını okşamaya başladım.Aşkım dur yapma dedi.Ama içten dürüst eriyordu resmi olarak karşımda.Gözleriyle resmi olarak beni sik diyordu.Yavaşça külotunu aşağı dürüst sıyırdım ve amını yalamaya başladım.Yaklaşık 10-15 dakika kadar amını yaladım.Öyle bir sulanmıştı oysa amı artık inliyordu resmi olarak. Bende fermuarımı açıp yarrağımı dışarı çıkarttım. Yarrağı görür görmez birazcık korktu tabi.Dokunmaya başladı yarağıma.Ellerinin aralarında kaydırıyordu.Bende onun göğüslerini deliler gibi emiyordum.Belinden sarılıp kucağıma kaldırdım onu.Seni istiyorum artık dedim.Bende istiyorum aşkım sik beni dedi.Utanmıştım bu cümleyi duyunca ondan.Kıpkırmızı olmuştum sevişmenin ateşiyle zaten.Amının dudaklarına yarrağımı sürtmeye başladım.Resmen inliyordu hadi artık gir içime diyordu aniden içine girdim. Meğersem kızmış kızlığını birincil ben aldım o anda.Kucağımda deliler gibi zıplıyor ve inliyordu.Kucağımdan indi ve domaldı.Böylede istiyorum dedi.O kadar güzel bembeyaz bir götü vardı ancak, içine girdikçe daha hızlanasım geliyordu resmi olarak hayvanlar gibi sikiyordum kızı bağırta bağırta.Evet intikamımı alıyordum.En sonunda dayanamadım ve boşaldım zaten. Ona üzerini giyinmesini söyledim evinin yakınlarına değin bıraktım arabayla.Arabadan inerken siktir git orospu seni intikamımı aldım senden şu anda istediğin kişiye siktirebilirsin deyip suratına tükürdüm.Beni terk ettiğine fazla pişman olmuştu.Peşimden uzun bir vakit koştu ve her fırsatta siktim onu.Diğer siktiklerimide başka yazılarda anlatacağım…    

Bir Ziyaretçimizin Gençlik Seks Anısı

Bir Ziyaretçimizin Gençlik Seks Anısı
Yaz tatili için memelekete gitmiştik,bu benim için hiç de iyi değildi fakat mecburdum gitmeye…sabah vakti eve vardık,akrabalarla hasret giderdik sarıldık öpüştük falan…az önce erken olduğu için yataklar ortadaydı,hemencecik yatma planı yaptık,ben teyzemin kızıyla kardeş kardeş yatacakmışım,öyle söylendi :)…neyse ben anında yatağa uzandım uyumaya çalışıyordum,teyzemin kızı da benimle sohbet etmek istiyordu fakat hiç havamda değildim,zaten zoraki gelmiştim buraya,o kadar yüz vermedim birincil başlarda…teyzekızı benden bikaç yaş minik,güzel biköylü kızıydı ,yeni çıkan memeleri,ufak götü inca güçsüz tatlı mı tatlı bikızdı…bütün içim geçerken önümde bisertlik hissettim,bibaktım teyzekızı götünü bana doğru bastırıyo,önce manâ veremedim yanlışlıkla oldu diye düşündüm,ama sonradan tamamen bana bastırınca düşüncem değişti ve sikim derhal kalkık vaziyete geçti…bikaç dakika sonradan bana doğru döndü,naber abi rahatsız mı oldun dedi,yok canım niye rahatsız olıyım ne hoş yatıyoruz işte dedim,hoşuna gitti mi dedi,evet dedim,senin gitti mi dedim evet dedi,ee bu kadar mı dahası da olacak mı dedim,ne gibi dedi,ne biliyim böyle sürtünmekle mi yetinceksin yahut başka şeyler de gerçekleştirmek ister misin diye sordum,bilmiyorum,ben yalnızca bundan müsamaha alıyorum dedi,nasıl yani dedim,bunu her zaman yapıyor musun dedim,ara sıra dedi,kiminle ,erkek arkadaşınla falan mı dedim,yok be abi dedi,tabi komşunun kızıyla dedi,offff dedim,tamamlanmış artık ben burdayken benimle yaparsın dedim,hatta istersen arkadaşını da getir beraber yaparız olmaz mı dedim,olur dedi,ben emrindeki bunu söyleyince aklıma türlü fanteziler geldi,uykum iyice kaçtı ve bundan böyle teyzekızına adamakıllı sokuldum…yeniden eki haline döndürüp kolumu belinin üzerinden geçirip sıkıca srıldıum,götünü de sikime dayadım,bi amını avuçluyorum,bi memelerini sıkıyorum,sikim zaten aralıksız götünce…arayıp da bulamadığım fırsat,kız da istiyo,bu tatil bana gelecek diye düşündüm…üzerimizi iyice örttüm kimse görmüyordu,bizden diğer iki kişi daha vardı odada,ben kızı adamakıllı çektim kendime,sıkılırsan söyle tamam mı dedim,arada bir kontrol çekiyodum,değil ben iyiyim böyle devam et ded,i,elimi geceliğinin altından soktum,külodunu yanlamasına çektim,götünü amını okkşamaya başladım,fakat anında elimi çekti ve bunu yapma dedi,tamamlanmış dedim,ama sadece götünü okşamak itiyorum deyince bana döndü ve bak o olmaz,yalnızca böyle sarıl bana dedi işlenmiş dedim…yeniden kendim ayrıntılarıyla yaklaştırdım sikimi düzelttim ve amına sürtünmeye başladım,bunu yapınca gıdıklanmış olacak fakat çığlık attı ve anında kalkıp oturdu,noldu dedim yok bişey dedi,gel yat yanıma dedim,hayr dedi ve dışarı çıktı…baktım evin önünü temizliyo sofrayı falan hazırlıyordu,neyse sorun yok gibiydi…bende uyumaya çalıştım birazcık,olaakları düşündükçe coşku basıyordu…bikaç gün yeniden böyle geçti,bigün evdeki herkes pazara gitti,ikimiz başbaşa kaldık,hadi arkadaşını da çağar da eğlnelim üçümüz dedim,işlenmiş dedi,azıcık sonradan ikisi geldiler,arkadaşıyla da öpüştük hoşgeldin abi falan dedi sarıldık,biyanımda teyzekızı besbelli ben diğer yanda da arkadaşı vardı,iki kolumla ikisini de sardım,evet güzellerim siz neler yapıyorusunuz anlatın bakalım dedim,kız anlamsızca bakıyordu yüzüme teyze kızı da gizli ol dedi,ben anlattım azıcık deyince kız utandı,ben yanağından öpüpü utanmayaın canlaırm dedim,derhal istediğiniz herşeyi yapalım dedim ve ayağa kalktılar,teyzekızı önde arkadaşı da ardından birbirinin memelerini okşumaya başladılar,benim sikim kalktı hemencecik,söyleyin bakalım dedim,ben kimin arkasına geçip sürtüneyim dedim,öteki kız bana sürtün dedi,hmen arkasına geçtim ve fortçu gibi yapıştım arkasına,teyzekızı da oturup bizi seyrediyodu,elimi kısa sortunun önünden içeri soktum kilodun üstünden amını avuçladım sıkıp dırakınca kahkaha attı,yapmaaa diye kendini bana bıraktı tamamen,tahrik oldu,tabi ben adamakıllı sıkmaya başladım amını küüçük memişlerini de sıkıyordum,teyzekızı da anında arkama geçip bana arkadan sasrıldı,elini sikimin üzerine getirdi ve öylece durdu,ben hemencecik eşofmanımın içine sokup elini sikime koydumm,ımmmmm atelş gibi sıcakmış dedi,hiç yarak gördün mü dedim,hayır dedi,görmek ister misiniz dedim,ikisi birbirine bakıp yanıt vermediler,bu arada sevişmelerimiz devam ediyordu,ben hemen teyzekızının arkasına geçtim bir anda,arkadaşını da teyzekızına döndürdüm ve yüzyüze gelidiler,hadi öpüşün dedim,ressam lezbiyenler gibi öpüşmeye başladılar,ben teyzekızına dayandım kollarımla da arkadaşına sarıldım,böyle olunca hem fort yapıp hem de o minik götü avuçladım,iannılmaz müsamaha alıyoldum…birbirleriyle öpüşürken çıkardıkları ses de biharikaydı,ağızlarının kenarından akıcı tükrükleri de ben yalıyordum,sikişmekten fazla daha artı tutku aldım…bu anımı hiç unutmuyorum…tabi bu ve buna benzer öteki anılarımı da diğer zaman yazarım…

3 fitness tip

3 fitness tip

Dünyada insanların en sık karşılaşmaya başladığı ve hızla artan sorunlardan biri de obezite. Genel olarak bu sorunla daha çok kadınlar karşılaşıyor. Aşırı kilolu olmak, diyabet ve kalp krizi gibi sağlık sorunlarına
neden oluyor. Mu makalede kondisyon düzeyinizi arttırmaya yönelik ipuçları bulabilirsiniz.

Ağırlıklarla Çalışın
Günümüzün doğru olduğuna inanılan en önemli yanlışlarından biri, kadınların da yeterince ağırlıkla çalışmaları halinde erkekler gibi kaslara sahip olabilecekleridir! Oysa gerçek şudur ki, kas gelişimini sağlayan testesteron
hormonu kadın vücudunda erkeklerdeki kadar güçlü değildir. Bununla birlikte ağırlıkla çalışmak metabolizmanızı hızlandırır ve daha fazla yağ yakmanızı sağlar. Ayrıca ağırlık kaldırmak sizi daha zinde kılarken
kemiklerinizin de güçlenmesini sağlar.

Güney Kore’nin en büyük borsasına dolandırıcılık baskını

Güney Kore’nin en büyük borsasına dolandırıcılık baskını

Merkezi olmamakla övünen kripto para borsalarının son dönemdeki en büyük problemlerinden birisi dolandırıcılık durumunda. Bazı kripto para borsalarının sahipleri veya çalışanları kullanıcıların varlıklarını zimmetine geçirme veya dolandırma gibi suçlamalarla polis baskınına uğradı.

 

Haberler art arda geldi

 

Mart ayında Güney Kore’de Coinnest borsasının sahibinin zimmetine para geçirdiği iddiasıyla gözaltına alınmasının ardından bu hafta da ülkenin en büyük dünyanın ise dördüncü büyük borsası Upbit dolandırıcılık iddiaları ile sarsıldı.

 

Ayrıca Bkz.Bir dönemin popüler Neo Geo oyun kabini masanıza geliyor

Günlük 1.8 milyar dolar hacmin döndüğü borsanın olmayan kripto para birimlerini varmış gibi gösterdiği ve bunları satın alan kullanıcıların paralarını yöneticilerin hesaplarına aktardığı iddia ediliyor.

 

Kakao Talk platformunun ortaklarından olduğu Upbit merkezine dün itibariyle 10 civarında savcı ve güvenlik güçleri baskın yaptı. Baskında bilgisayar sistemlerine ve pek çok evrağa el konuldu. Gerekli soruşturmasının yapılmasından sonra eğer gerçekten dolandırıcılık izlerine rastlanırsa işin ciddiyeti daha da büyüyecek.

 

Şu anda Upbit borsası normal bir şekilde faaliyetlerine devam ediyor ancak gelişmeler ile birlikte kripto para dünyası sarsıldı. Bitcoin 8500$ seviyesinin altına inerken altcoinler de adeta çakıldı. Şu anda piyasalar yavaş yavaş yara sarmaya başlamış durumda.

 

Facebook, kendi kripto parasını çıkartabilir

Facebook, kendi kripto parasını çıkartabilir
 
Şirketin gelecek planlarınca kullanıcılar, sosyal medya platformu olan Facebook üzerinden mal ve hizmet alışverişi yaparken şirketin kendi dijital para birimini kullanabilecekler. Böylece hangi kullanıcının hangi işlemi yaptığı rahatça kayıt altına alınabilecek. Dolayısıyla hırsızlara ve dolandırıcılara karşı tedbirler alınmış olunacak ve daha güvenli alışveriş için de bir adım atılacak.
 
Facebook, daha önce Facebook Messenger yöneticisi David Marcus önderliğinde bir Blockchain araştırma takımı kurmuştu. Marcus bir dönem Paypal başkanlığı yapmış ve şu an Facebook Messenger’daki görevinin yanı sıra Coinbase yönetim kurulunda da bulunuyor.
 
Ayrıca Bkz.Huawei, cep telefonlarına Bitcoin cüzdanı ekliyor 
Bir şirketin, kendi kripto para birimi çıkartıp bu pazara girmesine yabancı değiliz. Popüler bir örnek olarak; Ripple, XRP ile piyasaya girmişti. dijital para piyasasında iyi ilerlemesine rağmen hakkında birkaç milyarlık davalar açılmış ve başı sıkıntıya girmişti.
 
Şirketin kripto para piyasasına girme söylentileri doğru olsa bile şu anlık yalnızca ilk aşamalarda. Dolayısıyla Facebook’un, kendi kripto para birimini çıkartıp bu pazara girmesi yakın bir tarihte olmayacaktır.

Renault ve Nissan, Çin’in lider batarya üreticisinden destek alacak

Renault ve Nissan, Çin'in lider batarya üreticisinden destek alacak

 

Pek çok üreticinin yaptığı gibi Çin pazarına özel yeni elektrikli araçlar üretmeyi planlayan Nissan ve Renault, batarya konusunda destek almak için ülkenin önde gelen batarya üreticilerinden Contemporary Amperex Technology (CATL) şirketiyle anlaşmaya karar verdi. Nikkei tarafından yapılan habere göre, dev üreticiler başlangıç olarak iki özel elektrikli araç programına batarya desteği için aralarında sözleşme imzaladı.
 

Japonya merkezli üretici Nissan, geçtiğimiz ayın sonunda Leaf modelini baz alan ve seri üretimi Çin’de yapılacak Sylphy elektrikli aracını tanıtmıştı. İmzalanan sözleşme ile birlikte bu aracın batarya tedarikçisi olacak CATL, aynı zamanda yine Çin’de üretim bandına çıkacak Renault Kangoo Z.E. elektrikli van modeli için de batarya üretecek. CATL, aynı zamanda BMW ve Volkswagen gibi Avrupalı üreticilerin de tedarikçisi konumunda bulunuyor.

 
Ayrıca Bkz.Tesla Model 3’teki anahtarsız giriş özelliği Model S ve Model X’e de geliyor
 

Çin’in en büyük batarya üreticisi olan CATL, önümüzdeki yaz gerçekleştirilecek ilk halka arzından 2 milyar dolar gelir elde etmeyi planlıyor. Şirket, elde ettiği bu parayla yeni fabrikalar kurarak 2017 yılında 23 GWh olan üretim kapasitesini 2019 yılında 30 GWh’a çıkarmak için çalışacak.

 

DJI Phantom 4 Pro V2.0 duyuruldu

DJI Phantom 4 Pro V2.0 duyuruldu

Ticari Drone sektörünün bir numaralı ismi DJI, popüler Phantom serisine yeni bir üye ekledi. Firma tamamen baştan tasarlamak yerine DJI Phantom 4 Pro modelini elden geçirerek yenilemiş.

 

DJI Phantom 4 Pro V2.0 özellikleri ve fiyatı

 

Profesyonel kullanıcıları hedefleyen DJI Phantom 4 Pro V2.0 versiyonu OcuSync aktarım teknolojisi ile video aktarımlarını yüksek çözünürlük ve düşük gecikme süresi ile gerçekleştiriyor. Ayrıca DJI Goggles gözlükleri ile doğrudan araca bağlanarak ilk şahıs açısı ile uçuşu tecrübe etmek mümkün hale getirilmiş.

 

Phantom 4 Pro modelinin ikonik beyaz tasarımını benimseyen yeni 2.0 versiyonu, pervane motorlarını optimize ederek gürültüyü yüzde 60 oranında azaltmayı başarmış.

 

Ayrıca Bkz.Microsoft yeni bir akıllı hoparlör tasarımı için kolları sıvadı

Bunun haricinde 1 inçlik CMOS sensör 4K 60fps hızında videolar kaydedebiliyor. 7Km aktarım mesafesi varken tek şarjda 30 dakika havada kalabiliyor. 5 yönlü engel algılama sistemi ile havada en iyi uçuş tecrübesi sağlanıyor.

 

Diğer taraftan kontrolcü de Phantom 4 Pro+ V2.0 olarak yenilendi. Kontrolcüye entegre edilen 5.5 inçlik Full HD ekran dış mekanlarda da seçilebilir bir parlaklık sunuyor. Ekran ayrı bir opsiyon olarak sunulacak.

 

DJI Phantom 4 Pro V2.0 versiyonu standart kontrolcü dahil 1499$ fiyat etiketine sahip. Entegre ekranlı kontrolcü isterseniz fiyat 1799$ seviyesine yükseliyor.

 
Page 1 of 291 2 3 29
 • Renault ve Nissan, Çin'in lider batarya üreticisinden destek alacak

  Renault ve Nissan, Çin'in lider batarya üreticisinden destek alacak

  by on 13 Mayıs 2018 - 0 Comments

    Pek çok üreticinin yaptığı gibi Çin pazarına özel yeni elektrikli araçlar üretmeyi planlayan Nissan ve Renault, batarya konusunda destek almak için ülkenin önde gelen batarya üreticilerinden Contemporary Amperex Technology (CATL) şirketiyle anlaşmaya karar verdi. Nikkei tarafından yapılan habere göre, dev üreticiler başlangıç olarak iki özel elektrikli araç programına batarya desteği için aralarında sözleşme imzaladı. […]

 • Apple, Goldman Sachs işbirliğiyle kredi kartı çıkarıyor

  by on 12 Mayıs 2018 - 0 Comments

  Wall Street Journal’in haberine göre Apple, yatırım bankası Goldman Sachs ile işbirliği yaparak yeni bir kredi kartı çıkarmaya hazırlanıyor. Cupertino merkezli şirketin zaten Barclays ile mevcut bir kredi kartı ortaklığı var. Apple, Goldman ile devam ederse Barclays ile olan işbirliğini sona erdirecek.   Ayrıca Bkz.Galaxy J serisine Android Oreo ne zaman gelecek? Yayınlanan raporda, yeni […]

 • Seks Hikayesi – Yeminli bir okurumuzdan :

  Seks Hikayesi – Yeminli bir okurumuzdan :

  by on 30 Mayıs 2018 - 0 Comments

  mrb lar değerli okuyucularım size başımdan geçen gerçek hakiki bir hikayeyi açıklama yapmak istiyorum .. ben 22 yaşındayım 176 boylarında yakışıklıyım birazda neyse konuya geçelim bir akrabamın kızı vardı ismi derya kendisi 18 yaşındayken kocaya kaçıp evlendi duymuştum o kadar bir akrabam var ama hiç yüzünü görmedim ben aradan iki yıl geçti kocasına kızıp annesini […]

 • Facebook, kendi kripto parasını çıkartabilir

  Facebook, kendi kripto parasını çıkartabilir

  by on 13 Mayıs 2018 - 0 Comments

    Şirketin gelecek planlarınca kullanıcılar, sosyal medya platformu olan Facebook üzerinden mal ve hizmet alışverişi yaparken şirketin kendi dijital para birimini kullanabilecekler. Böylece hangi kullanıcının hangi işlemi yaptığı rahatça kayıt altına alınabilecek. Dolayısıyla hırsızlara ve dolandırıcılara karşı tedbirler alınmış olunacak ve daha güvenli alışveriş için de bir adım atılacak.   Facebook, daha önce Facebook Messenger […]

 • DJI Phantom 4 Pro V2.0 duyuruldu

  DJI Phantom 4 Pro V2.0 duyuruldu

  by on 13 Mayıs 2018 - 0 Comments

  Ticari Drone sektörünün bir numaralı ismi DJI, popüler Phantom serisine yeni bir üye ekledi. Firma tamamen baştan tasarlamak yerine DJI Phantom 4 Pro modelini elden geçirerek yenilemiş.   DJI Phantom 4 Pro V2.0 özellikleri ve fiyatı   Profesyonel kullanıcıları hedefleyen DJI Phantom 4 Pro V2.0 versiyonu OcuSync aktarım teknolojisi ile video aktarımlarını yüksek çözünürlük ve […]